ANKET WHATSAPP
20 YILLIK ÖYKÜ BERABER AÇILAN İFTARLA TAÇLANDI

Derneğimizin kurulduğu yıldan bu yana geleneksel hale gelen Miad iftarı, bu sene de yoğun katılımla gerçekleşti.

Yeşilköy Renaissance Polat Otel’de gerçekleşen iftar programı; 20. Yılını kutlayan dernek üyeleri, Malatyalı yöneticileri, milletvekillerini, bürokratları ve siyasetçileri bir araya getirdi. Programa, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ve Türk- Amerikan İş Adamları Birliği (TABA- AMCHAM) Genel Başkanı Ali Osman Akat katıldı. Ayrıca iftar programına Malatya’dan; Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay katıldı.

Her toplantısı ve etkinliğinde güçlü ve birlikteliği katlanarak artan bir aile olduğunu ispatlayan Miad, bu yıl ki iftarında 650’yi aşkın davetliyi bir araya getirdi.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar programının açılışı, MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı tarafından yapıldı. Burada söz alan MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş: “ Miad ailesinin ne kadar güçlü olduğu herkes tarafından biliniyor. Miad geniş bir iş platform ağına sahiptir. Malatyalılar birçok farklı alanda öncü olarak, önemli görevlerde hizmet etmektedirler. “ dedi.

Daha sonra konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya’nın ‘’ Cazibe Merkezleri Programı’’ kapsamında yıldızı giderek parlayan bir kent olduğunu vurguladı. Malatya’nın önümüzdeki kısa ve orta vadede mühim bir sanayi kenti olma yolunda adımlar attığını açıkladı. Sadıkoğlu, Miad’a üye ve Miad çevresinde bulunan saygın iş insanlarının Malatya’ya yatırım yapmasının hem kentimiz hem de ülkemiz adına çok olumlu çıktıları olacağını söyleyerek, yatırım çağrısı yaptı.

Ardından söz alan İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay; “İnönü Üniversitemizin adı gerek ulusal ve gerek ise küresel bilim dünyasında daha çok geçiyor” diyerek, özellikle son yıllarda üniversite bünyesinde uluslararası çapta birçok etkinlik düzenlendiğini ve bu etkinliklerin üniversite bünyesindeki öğrenciler ile beraber üniversite kimliğinin de yükselmesine katkı sunduğunu açıkladı.

Öte yandan Teknopark ’da Miad ile sürdürülen stratejik ortaklığın önemine değinen Kızılay, 3 yıldır Miad ve İnönü Üniversitesinin eş güdümü ile düzenlenen uluslararası ‘’Robocot Festivali’’ programının hem kente hem de ülkemize yenilikçi bir bakış açısı kazandırdığını açıkladı.

İftar programına katılanlar arasında bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve AK Parti Milletvekili Nurettin Yaşar da birer konuşma yaptılar. Ülke gündemi ile ilgili değerlendirmeler yapan davetliler birlik beraberlik vurgusu yaparak, birlikteliklerinin daim olmasını istediklerini temenni ettiler.

İftar Programının sonunda MİAD Yönetim Kurulu Başkanı tüm davetlilere katılım gösterdikleri için teşekkür etti.

Programın sonunda Malatya’da yapılacak olan ve tahmini yatırım bedeli 10 Milyon Türk Lirası olan Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ile MİAD arasında Geleceğin Yıldızları projesi kapsamında Bilsem merkezi yapımı protokolü imzalandı.

MİAD sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close