ANKET WHATSAPP
Başkanın Mesajı

MİAD’IN ENERJİSİ MALATYA’YA YAYILACAK

STK’larda gönüllülük esastır. STK insan merkezli çalışmaktır. Toplumun birlik, beraberlik, hoşgörüsüne model olmaktır. Görevi, vatandaşın sesini ve iş dünyasının sorunlarını ilgililere duyurmaktır. STK, kimsenin yandaşı veya bahçesi olamaz. Bu anlamda Malatyalı iş adamları olarak MİAD’ı iyi temsil ediyoruz.

 

Kapımız herkese açık. Bize müracaat eden, Malatyalı olmayan iş adamları da var. Onları da aramızda göreceksiniz. Bundan şeref duyuyoruz. MİAD, 2044 vizyonu üzerinde çalışmalı. 2044’te Türkiye’yi, Malatya’yı nasıl görmek istiyorsunuz? Hangi pozisyonu almalı, eylem planını yapmalı ve senaryoları hazırlamalı? Yoksa gençlerimiz, bizim çektiğimiz çileleri çeker.

 

Malatya’da yüksek lisansta okuyan öğrenci sayımız yaklaşık 20 bin. Bunların bir kısmına burs verilmiyor. Bu sorunu çözmeliyiz. Yetim ve öksüzlerimizi takip ediyoruz. Kadın girişimcilere destek ise olmazsa olmazlarımızdan.  En büyük sorunumuz eğitim.  ‘Geleceğin Yıldızları’ projemizle de Malatya’nın üstün zekalı çocuklarının, Bilim Sanat Merkezi’nde eğitim almaları sağlanıyor. Lider, CEO, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayanları yetiştireceğiz. Bu konuda MEB ile çalışmalarımız olacak.


Malatyalılar, sağcısıyla – solcusuyla, alevisiyle – sünnisiyle bir bütün. MİAD da hiçbir kuruma, partiye, cemaate, herhangi bir kişiye bağlı değil. Herkese eşit davranıyoruz ve siyasetle ilgilenmiyoruz. Milli ve manevi değerlerimize karşı çıkanlarla bir araya gelmeyiz. Biz “Malatyalı olsun, çamurdan olsun” demiyoruz. Hiçbir yerde çıkar sağlamak için bulunmuyoruz. Gayemiz Türkiye’yi, milletiimizi yükseltmek. Tek bir derdimiz var. Çok çalışmak, vergi vermek ve ülkemizi muasır medeniyet haline getirmek.

 

Yaşadığımız İstanbul ve doğduğumuz şehir Malatyamıza hizmet etmek istiyoruz. MİAD’ı ‘Sevgi Evleri’yle de tanıdınız. 101 oda ve 202 yataklı ikinci konuk evimizin açılışını gerçekleştirdik. Oraya ruh katabilmek de ehemmiyetli. Şahin ( Nalbant ) ağabeye teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi iyi yetişmiş, işin ehli ve yüzde 100 bu tanıma uyan bir insan. İnönü Üniversitesi de desteklerini esirgemedi. Teknokent atılımımız var.

 

Hoşgörüyle, saygı duyarak, hangi görüşte olursanız olun, milli birlik ve beraberlik içinde, birbirimize saygı göstererek bu ülkeyi ileriye taşıyabiliriz. Enerjimizi şehrimize yaymak istiyoruz. Önemli olan, yakın olmak, kaynaşmak. Malatya, Türkiye’ye model olmalı. Ortak akıl etrafın da toplanıp, farklı görüşlerin zenginlik olduğunu bugüne kadar gösterdik ve aynıyla devam edeceğiz.

MİAD sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close