ŞAHİNOĞLU GIDA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

 ŞAHİNOĞLU GIDA

1950' li yılların başında Adana' da Şahin Helva adı altında babamız Şalvarlı Ahmet Usta ile sektöre adım atan firmamız zaman içerisinde ikinci kuşağında işe el atmasıyla birlikte babadan oğula aktarılan; Bilgi, Tecrübe ve Deneyimin ışığı altında bugün İstanbul' da ki modern tesislerinde, son teknoloji üretim imkanları ile Gıda Mühendisleri kontrol ve onayında hijyenik bir ortamda kalite ve lezzetinden asla taviz vermeyerek ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi Güvencesi altında  helva, reçel, tahin, pekmez, lokum, kakaolu ve sütlü fındık kreması çeşitleriyle geniş ürün yelpazesi ile üretimine devam ediyor.

 

ŞAHİNOĞLU HELVA REÇEL Sektöründe de 50 yılı aşkın üretim tecrübesi  ve tüketicilerin gösterdiği güven ve beğeninin haklı gururunu yaşıyor.

 

Susamın mucizevi ürünü tahin ve şekerden imal edilen helva, tarih boyunca diğer gıdalardan ayrı tutulmuştur. Bir insanın doğumundan başlayıp ölümünden sonra bile onun adına yenilen tek şey helvadır. Yüzyıllarca Osmanlı saray sofralarının vazgeçilmez tatları arasında yerini koruyan helva sarayda keyfin, sevincin, tanışmanın, kaynaşmanın, kutlamanın, haremdeki şehzadenin doğuşunun, Veliaht şehzadenin tahta geçişinin savaşta kazanılan zaferin hatırına pişirilip yenilen bir tatlı olmuştur. Yaşamın Her anında var olan helva kişinin ölümünde gene onu anmak için pişirilmiş ve anısına dostlarla yenilmeye devam edilmiştir. Hayatın her anının tatlısı, tarihin tanığı helva bugün güçlü ve güvenilir ŞAHİNOĞLU markası ile sağlıklı ve besleyici bir ürün olarak sofralarımızda baş köşede yer almaya devam ediyor.

 

Güvenle ve Afiyetle yiyiniz.

  • Mail Gönder
  • 0212 618 50 14
  • Web Sitesi
  • İSTANBUL / GAZİOSMANPAŞA
  • Karayolları Mah. Cebeci Cad. 568/5 Sokak No:8 Küçükköy