ÜYEMİZ YALÇIN TUNCAY’I ORTAĞI OLDUĞU İSTANBUL TARIM FİRMASINDA ZİYARET ETTİK

Üyelerimizle birebir sohbet etme, derneğimiz hakkındaki dilek ve temennilerini alma fırsatı bulduğumuz üye ziyaretleri, bölge temsilcilerimiz ve Yönetim Kurulu üyelerimizin de katılımı ile devam ediyor.

Bu çerçevede; 31 Mart Perşembe günü, İstanbul Tarım’ın ortağı YalçınTuncay’ı firmasında ziyaret ettik.

1994 yılında bir ilke imza atarak çöğen suyu üretmeye başladıklarını ifade eden Yalçın Tuncay, AR-GE çalışmaları ile sektörde başka ilkleri de gerçekleştireceklerini söyledi. Yapılan ziyaretin ardından, günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

İSTANBUL TARIM HAKKINDA

Firmamız 1945 yılında Osmaniye'de Hacı Mustafa Tuncay'ın helva ve Türk lokumu üretimi ile faaliyetine başlamıştır.1994 yılına kadar helva ve Türk lokumu üreten firmamız bu tarihte sektörde bir ilke imza atarak çöğen suyunun üretimine başlamış ve endüstriyel olarak pazara sunmuştur.

Müşteriye dayalı üretim modeli ile müşterilerden gelen talepler doğrultusunda BRX üretimi yaparak firmaya özel üretim şekline geçmiş bulunuyoruz. Gelişime ve yeni fikirlere açık olan firmamız müşterilerine her zaman kaliteli ve en iyi hizmeti vermek için tüm imkânlarını kullanmaktadır, bu doğrultuda üretim için gerekli olan tüm belgelerini tamamlayan firmamız aynı zamanda yapmış olduğu ARGE çalışmaları ile de sektörde ki birçok ilki gerçekleştirmektedir

Müşterilerinden almış olduğu destek ile yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan firmamız yeni üretim tesislerinde çöğen suyunun bozulma riskini ortadan kaldıracak pastörizasyon ünitesi ile 2 yıl gibi  bozulmama özelliğini elde etmiştir. Böylece çöğen suyunda fermantasyon olma ve de ambalajların şişmesi sorunu ortadan kalkmış ve depolamadaki sıkıntı son ermiştir.

Firma olarak kimyasal malzemeler kullanarak sorunu çözmek yerine, çöğen suyunun özelliğini koruyarak pastörizasyon sistemi ile doğal kalmasını sağladık. İstanbul Tarım olarak gelişime ve yeni fikirlere açık sizlere her zaman kaliteli ve en iyi hizmet vermek için yoluna devam edecektir.

Firma web adresi: http://www.istanbultarim.com

 

Diğer Haberler