Genç MİAD 17. Fikir Platformu

Genç MİAD 17. Fikir Platformu Toplantısı 31 Ocak 2013 Perşembe Akşamı MİAD Dernek Merkezinde Gerçekleştirildi.

Genç MİAD 17. Fikir Platformu Toplantısı, Star Gazetesi Ekonomi Yazarı Dr. Cemil Ertem’in katılımı ile 31 Ocak 2013 Perşembe akşamı MİAD dernek merkezinde gerçekleştirildi.

“Türkiye Ekonomisinde 2012 Değerlendirmesi ve 2013 yılına Genel Bakış” konulu 17. Fikir Platformu toplantısının açılış konuşmasını Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı M. Onur Karadağ yaptı. Genç MİAD Kurul faaliyetlerinden kısaca bahseden Karadağ’ın ardından misafirler kendilerini tanıttılar.

Genç İşadamlarının Sayesinde Yeni Bir Girişimci Sınıfı Ortaya Çıktı
Türkiye’nin içinde bulunduğu konjonktürün önemli bir dönemeçte olduğunun belirterek sözlerine başlayan Cemil Ertem, bu dönemecin Türkiye için önemli bir şans olduğunu ifade etti. Genellikle 4. Kuşağı göremeyen işletme profillerinin genç girişimciler sayesinde değiştiğini vurgulayan Ertem, bu değişimin Türkiye’nin hem ekonomisine hem de siyasetine olumlu etkilerinin Ertem Sözlerine şöyle devam etti;

Klasik Sanayicilerin Dönemi Bitti

Eski tip sanayiciler piyasanın bütün alanlarında hâkimlerdi. Dolayısıyla rekabet söz konusu değildi. Yetişen genç işadamlarının başarısı ile hem rekabet gelişti, hem de Türkiye piyasası kaderi birkaç sanayicinin eline bakmaktan kurtulmuş oldu. Türkiye’nin büyüme sürecinde hem Anadolu sermayesi hem de Sivil toplum kuruluşlarına büyük iş düşüyor. Hiç kimsenin kazanılan bu ivmenin altına düşmemesi gerekiyor. Girişimciler için artık fiziksel sınırlar ortadan kalktı. Dünyanın her yerinde ticaret yapan İşadamlarımızı görmek mümkün. Bütün bu gelişmeler Türkiye’nin cazibe merkezi olması yolundaki süreci hızlandırıyor.

Yaklaşık 1.5 saat süren sohbetin ardından, katılımından dolayı Cemil Ertem’e teşekkür plaketi takdim edildi. Günün anısına çektirilen toplu fotoğraftan sonra toplantı sona erdi.

 

Diğer Haberler