MİAD “EGE BÖLGESİ MALATYALILAR BULUŞMASI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİAD “EGE BÖLGESİ MALATYALILAR BULUŞMASI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİAD Yönetim Kurulu tarafından organize edilen “Ege Bölgesi Malatyalılar Buluşması” 13 Ekim 2017 tarihinde, başta İzmir olmak üzere Ege Bölgesinde yaşayan ve faaliyet gösteren Malatyalı İş adamları, Bürokratlar, Akademisyenler ve Serbest Meslek erbaplarının katılımı ile İzmir Grand Efes Swiss Otel’de tertip edildi. Düzenlenen etkinlikte; profesyonel manada etkin faaliyetler yürüten Malatyalılar bir araya gelerek,  Ege Bölgesinin iklime armağan ettiği kendine has rüzgârının çemberinde anlamlı ve özel bir buluşma yaşadılar.

Bu özel akşamın oluşmasına sponsorluk desteği katkı sunan ve profesyonel ekibi ile beraber, organizasyonun başarılı bir şekilde geçmesi için çaba sarf eden kıymetli üyemiz Akan Gümrükleme firması yetkilisi Bülent Arıkan ve ekibi, kıymetli hemşerilerimizle İstanbul dışında bir arada bulunmanın hazzını bizlere yaşattılar.

Etkinliğe Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci,  İzmir Valisi, İzmir Vali Yardımcısı ve İzmir Milletvekillerinin yanı sıra İzmir Ticaret Odası Başkanı da protokol davetlileri olarak katıldılar.  İstanbul’dan ise, MİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve üye işadamları katılım gösterdiler.

Programın açılışını ve sunuculuğunu Derneğimiz Genel Sekreteri Hakan Odabaşı gerçekleştirdi. Kendisi, İzmir’de Malatyalı hemşerilerimizle bir arada olmanın öneminden bahsederek, programa katılan protokol üyelerini sahneye tek tek takdim etti. 

Derneğimizin Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlar konusundaki vizyonunu, MİAD Yatırım ve Ticaret Danışmanı Ferhat Tomo paylaşarak, bu vizyonun Ege’deki Malatyalı İş adamlarımızla daha anlamlı olacağını belirtti.

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ise konuşmasında; İzmir toplantısı ile ilgili birkaç erteleme yaşandığını ve sonunda Ege Bölgesindeki hemşerilerimiz ile kavuştuğumuzu belirtmiş, birlik ve beraberliğin önemini vurgulamış ve MİAD’ın birlik beraberlik sağlama noktasında gösterdiği hassasiyetlerin korunması gerektiğini belirtmiştir.  Derneğimizin hem Malatya’da hem de ulusal çapta gerçekleştirdiği projelere değinen Akdaş; bu projelerin önemine ve sayısal olarak ne kadar büyük bir çoğunluğa hitap ettiğini ifade etmiş ve özellikle Konuk evi ve Sevgi Evleri gibi projelerin Malatya’nın sosyal dokusuna önemli katkılar sunduğunu belirtmiştir. MİAD’ın eğitim bursuna da değinen Akdaş; bu projenin Türkiye’ye örnek olduğunu ve bu bağlamda bir model oluşturduğunu da beyan etti.

Yunus Akdaş’dan sonra söz alan İzmir Milletvekili Necip Kalkan ise;  söz alarak, Mecliste Malatyalı Milletvekilleri ile sürekli dialog halinde olduğunu ve Malatyalı vekillerin sürekli iletişime açık olduklarını vurguladı.

Programın onur konuğu olan; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci konuşmasında, Türkiye’nin büyüme yolculuğunda parmak ısırtan bir noktaya geldiğini değinmiş ve IMF gibi kurumların Türkiye ile ilgili yapmış oldukları büyüme tahminini daha ileri seviyelere doğru birçok defa revizyon yapacaklarından bahsetmiştir. Bilahare, markalaşmanın ve ihracatta yeni pazarların öneminde değinen Tüfenkci; istihdam stratejisinde 2 milyon hedefine ulaşıldığını kaydetmiştir. Ayrıca, Türkiye üzerinden oynanan oyunların olduğunu ve coğrafyamızda oluşan bu karanlık pazarlıkları bu büyüme ve gelişme hamleler ile bozacağımızı belirten Tüfenkci, Fetö ile etkin mücadele edildiğini belirtmiştir.  İzmir’in gelişen bir kent olduğunu ve bu süreçte Malatyalı hemşerilerimizin katkılarının çok yüksek olacağını da temenni eden Sayın Bakan, konuşmasını noktalayarak, daha güçlü bir Türkiye için, güçlü ekonomi ilkesini büyük bir vurgu ile ifade etti.

Gecenin sonunda MİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Bülent Tüfenkci’ye günün anısına plaket takdim ettiler.

 

Diğer Haberler