“GENÇ MİAD – KADIN KOLLARI MALATYA PROGRAMI” ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“GENÇ MİAD – KADIN KOLLARI MALATYA PROGRAMI” ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

12 Ocak 2018 Cuma günü başlayan “Genç MİAD – Kadın Kolları Malatya Programı” organizasyonunun ilk durağı İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay oldu. Ziyaret çerçevesinde; Kadın Kolları Yürütme Kurulu’nun “Maker Laboratuarı” projesi gündeme geldi ve Sn. Kızılay ile bu konu istişare edildi. Ziyaretin ardından Onkoloji merkezinde tedavi gören çocukları ziyaret eden MİAD heyeti, bir nebze moral olabilmek, onların yanında olduklarını hisettirebilme adına kendileri ile kıymetli dakikalar yaşayıp, hediyeler verdiler.

Aynı gün Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından ağırlanan MİAD heyeti, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve binlerce yıllık tarihe sahip olan Aslantepe Höyüğü’nü gezme fırsatı buldu. Akşam saatlerinde ise Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat’ın ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin iştirakiye gerçekleşen akşam yemeği, samimi bir sohbet havasında gerçekleşti.

Programın ikinci günü, Teknokent binasındaki kahvaltı program ile başladı.  Kahvaltı, Genç MİAD’ın organizasyonu ile bu sene 3. Gerçekleşecek olan “Robocot Teknoloji Festivali” içinde bir ön toplantı niteliğinde gerçekleşti. Ardından Akçadağ ilçesinde bulanan Levend Vadisini gezen MİAD Heyeti, buranın eşsiz manzarası ve seyir terasının güzelliklerini yaşama imkanı buldular. Program dahilinde, Sevgi Evleri’ni de unutmayan grup, önce burada kalan kimsesiz çocukları ziyaret edip, ardından kendileriyle Malatya Park AVM’de bir dizi eğlence etkinliğine katıldı.

“Genç MİAD – Kadın Kolları Malatya Programı” organizasyonu, 13 Ocak 2018 Cumartesi akşamı, MİAD Üyesi Mehmet Mert Çınar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen akşam yemeği ile sona erdi.

 

Diğer Haberler