TERÖRE KARŞI SİVİL İNSİYATİF DEKLARASYONU

AL BAYRAĞIMIZDA HEPİMİZİN KANI HEPİMİZİN YÜREĞİ VAR, HAİN TERÖR SALDIRILARI BİZİ ANCAK YEK VÜCUT YAPAR

Hain terör saldırılarıyla milletimiz derin bir acı ve keder yaşamaktadır. Her biri bu vatan toprağını korumak için görev yapan, kahraman güvenlik güçlerimiz kalleşçe pusular kurularak şehit edilmiştir. Milletimizin huzur içinde olması, vatanımızın birliğini korumak için kahraman evlatlarımız; ailelerinden uzak, hayallerini, belki sevdiğinin bir resmini yanına alıp, korkusuzca şehadet şerefine ulaşmıştır.

Eli kanlı terör örgütünün vicdansız, hain, gaflet içindeki saldırıları insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu insanlık suçunu tüm varlığımızla, nefretle kınıyoruz. Hiçbir etnik kimlik, dini inanç, siyasi görüş, canice terör saldırılarını mazur gösteremez.

Malatya’mız farklı etnik kimlikleri, dini inanış gruplarını, siyasi görüşleri birlikte kardeşçe yaşatan, herkese insan temelinde yaklaşan bir şehirdir. Bu şehrin insanları, barış içinde yaşayarak varlığımızı sürdürebileceğimizin isbatı olan en iyi örneklerdendir. Bizler barış talebini sözde bırakmayarak; barış için herşeyimizle, amasız, vatan topraklarındaki her türlü silahlı gruplara karşı çıkarak, sivil inisiyatif iradesini sergilemeliyiz. Askerimize ve polisimize yöneltilen silahların derhal susturulmasını ve tüm sılahların kayıtsız şartsız yok edilmesini bekliyoruz. Kandırılmış gençlerin, vatan toprağını bölmek isteyen, şer odaklarının maşası olanların elinde, kardeşi kardeşe vurdurmalarına göz yummak ne tarihin ne insanlığın affetmeyeceği bir gaflettir. 18 Mart 1915’te Çanakkale’de vatanımızı işgal etmek isteyenlere, birlikte verdiğimiz cevap, terör saldırıları gerçekleştirenlere de yeniden milletimiz tarafından hatırlatılacaktır.  

Her türlü terör saldırılarına karşı en büyük görev siyasilere, kanaat önderlerine, sivil toplum kuruluşlarına, basın ve medya kanallarına düşmektedir. Terör hiçbir siyasi çekişmenin konusu yapılamaz. Sivil Toplum Kuruluşlarımız sivil insiyatif geliştirmelidir. Şehitlerimizin ruhunun şad olabilmesi, huzura erebilmeleri için hepimiz devletimize ve güvenlik kuvvetlerimize güven içinde destek olmaya devam etmeliyiz. Özellikle basın kuruluşlarımızın sosyal medya kanallarının terör örgütünün amaçladığı manipülasyonlara alet olmaması gerekmektedir.

Yüce milletimiz yaşanan tüm elim hadiselere, hain saldırılara karşı bugüne kadar olduğu gibi bugünde metanetli olacaktır. Bizler bin yıllık bir medeniyetin evlatlarıyız. Bu büyük millet bu toprakları kanı pahasına korumuş, her bir ferdinin fedakarlığıyla AL BAYRAĞIMIZA rengini vermiştir.  Terör örgütü bizi ancak YEK VÜCUT elele vermiş olarak görecek emellerine asla ulaşamayacaktır. Dünya devletlerinin hep birlikte saldırısını bile TEK VÜCUT olarak göğüslemiş, onları dize getirmiş bu güce karşı birilerinin maşalığını yapma gafletinde olanların sonu yok olup gitmektir.

Malatyalı sivil toplum kuruluşları olarak kalleşçe saldırılarda yaşamını yitiren, kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Diğer Haberler