KAMUOYUNA DUYURULUR

KAMUOYUNA DUYURULUR

15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleştirilen kalkışma ile bu vatanın evlatları; vatan haini bir paralel çete, menfaatçi kuklaları ve dış mihraklar, tarafından yine vatan evlatlarına kırdırılmak istenmiştir. Ülkemiz, tarihindeki darbeler yüzünden onlarca yıl geri götürülmüş, evlatlarını kurban vermiştir.

Aziz Milletimizin iradesi karşısındaki her türlü eylem Allah’ın izni, devletimizin, kadim medeniyetimizin şanlı mirasçısı milletimizin destansı birliği ve iradesiyle bertaraf edilmiştir. İlk günden itibaren cansiperane sokaklara çıkarak vatanımızı ve demokrasimizi bu hainlere bırakmayan, asil milletimize şükranlarımızı sunmayı borç bilmekteyiz.

Biliyoruz ki bu hain çete ve acımasızca 200’den fazla insanımızı şehit eden militanları, Türk askerimizi kesinlikle temsil etmemektedir. Bu ihaneti planlayan üst aklın esas amacı önce orduyla milleti, ikinci aşamada milletimizi kendi içinde karşı karşıya getirip, iç savaş çıkarmaktır. Mısır, Tunus, Irak ve Suriye’de oynanan oyunun son halkası ülkemiz için planlanmış insanımız birbirine düşürülmeye çalışılmıştır. İlk aşamada başarısız olanlar şimdi Alevi-Sünni gibi provokasyonlar denemektedir. Ancak erdem sahibi milletimiz tarihte olduğu gibi tüm kültürel farklılıklarını zenginliği bilerek bu ihanet şebekesine dersini verecektir. Milletimiz, Kurtuluş Savaşı ruhuyla şahlanacak, bizi bir eden vatanımızı tüm varlığıyla savunacaktır.

Malatyalı İşadamları Derneği olarak; Malatya’da ve diğer bazı şehirlerde yaşatılmak istenen bölücülüğe milletimizin müsaade etmeyeceğine güvenimiz tamdır. 15 Temmuz akşamından itibaren gerek Cumhurbaşkanımız, gerek Başbakanımız ve Hükümet yetkilileri gerekse Muhalefet Partilerimizin darbe girişimine karşı gösterdikleri dirayetli duruş ve birliktelik, bölünmez bütünlüğümüz ve kardeşliğimize olan derin inancımızı daha da sağlamlaştırmıştır.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ TEK BAYRAK ALTINDA SONSUZA DEK SÜRECEKTİR. 

 

Yunus AKDAŞ

MİAD Yönetim Kurulu Başkanı

Diğer Haberler

Markalarımız