MİAD 60. AYLIK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başbakan Yardımcısı Sayın Lütfi Elvan, MİAD 60. Aylık Toplantısının konuşmacı misafiri oldu. Holiday INN Airport Otel’de tertip edilen toplantıya 300’ü aşkın misafir iştirak etti.

Başbakan Yardımcısı Lütfi ELVAN;

“Türkiye’de Fırsat Eşitliği ve Ayrımcılıkla Mücadele Konusunda Kurum Oluşturacağız”

“Malatya’nın Hiçbir Talebini Ertelemedik ve Bundan Sonra da Aynı Hassasiyetle Devam Edeceğiz”

Başbakan Yardımcısı Sayın Lütfi Elvan, MİAD 60. Aylık Toplantısının konuşmacı misafiri oldu. Holiday INN Airport Otel’de tertip edilen toplantıya 300’ü aşkın misafir iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı, program akışı hakkında salonu bilgilendirdi. Üye sayısının 500’e dayandığını ifade eden Odabaşı, MİAD ailesine yeni katılan üyeleri berat töreni için sahneye davet etti. AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ve AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç yeni üyelere berat takdimini yaptı.

MİAD’ın yeni projelerinden biri olan “Yeni Pazarlar ve Teşvikler” konulu sunum Ferhat Tomo tarafından gerçekleştirildikten sonra, toplantının sponsoru olan Karaca’nın tanıtım videosu gösterildi.

Malatya’ya Onkoloji Hastanesi ve Nitelikli Bir Üniversite Daha İstiyoruz

Karaca tanıtım videosunun ardından konuşmasını yapmak üzere MİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş kürsüye davet edildi. Katılım gösteren misafirlere teşekkür ederek sözlerine başlayan Akdaş, yoğun programına rağmen toplantıya iştirak eden Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a da Yönetim Kurulu adına ayrıca teşekkür etti. Malatyalı Milletvekilleriyle üye işadamlarını bir araya getirip ortak masa etrafında buluşturacaklarını belirten Akdaş, bunun ilkini AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar ile yaptıklarını sözlerine ekledi. MİAD Yönetim Kurulu Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü.

“Malatya deyince akla kayısı geliyor ve 45.000 aile geçimini kayısıdan sağlıyor. Sadece üretim değil, korumadan paketlemeye kadar yeni çalışmalar yapılması gerekiyor. Malatya Milletvekilimiz Nurettin Yaşar’ın bu konuda kıymetli çalışmaları var ve bu çalışmaların devamının geleceğine inanıyorum. İkinci bir konu ise; Malatya’ya Onkoloji hastanesi istiyoruz. Şehir, Sağlık konusunda önemli bir merkez olmayı hak ediyor. Bu konuda biz işadamlarına görev düşerse seve seve yapmaya hazırız. Nitelikli bir Üniversite ise Malatya’nın önemli ihtiyaçlarından bir diğeridir.”

Konuşması esnasında, son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet dileyen Yunus Akdaş; KOBİ’lerin gelişmesi, yeni anayasa gerekliliği konularına da değindi. Akdaş’ın ardından, konuşmasını yapmak üzere Başbakan Yardımcısı Sn. Lütfi Elvan kürsüye davet edildi.

Malatya’nın ilçelerini tek tek sayarak salonu selamlayan Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, üretim ve ticaret alanında Malatya’nın kurmaylarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Yunus Akdaş’ın Onkoloji hastanesi talebine değinen Elvan,  bu konunun takipçisi olacağı sözünü verdi. Elvan; “Kayısıyı marka yapma konusunda Malatyalı işadamlarının gayretini değerli buluyorum. Ama mesele sadece kayısıyı marka yapma değil, ülke olarak sahip olduğumuz tüm değerleri marka yapma meselesidir” diyerek, bu konuda birlikte hareket etmenin önemine değindi.

Sadece Söyleyen Değil, Uygulamaya Geçen Hükümetiz. Farkımız Budur

“Avrupa’da ekonomik anlamda büyüme durdu. Türkiye ve benzeri gelişimini devam ettiren ülkeler Brezilya, Rusya vb küçülürken, Türkiye 2015 yılında iki seçim yaşamasına rağmen büyüdü. Büyümemiz devam ederken, Güneydoğu’nun kalkınmasını da gerçekleştireceğiz.

Kobileri güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Kobilerimizin kredilerden aldığı payı yükselttik.  Bunun dışında yurtdışına ihracat yapmaları konusunda desteklerimiz olacak.”

Çıraklık Eğitimini Zorunlu Eğitim Kapsamına Aldık

“Organize Sanayi Bölgelerinin en büyük sıkıntılarından biri de çırak yetişmemesi durumudur. Bu çerçeve de çıraklık eğitimini zorunlu eğitim kapsamına aldık. Çıraklık ile alakalı sorunları yasa tasarısı olarak meclise sunduk.

İşadamlarımızın yeni anayasa konusunda beklentilerinin farkındayız. Bu konuda uzlaşma komisyonu oluşturduk. Anayasa konusunda göstereceğimiz birlik ve beraberlik elimizi güçlendirir.”

Programın sonunda Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’a özel hat yazısı ile hazırlanmış bir plaket verildi. Plaket takdimi toplantı sponsoru, Karaca Yönetim Kurulu Başkanı Arif Karaca tarafından yapıldı. Günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile MİAD 60. Aylık toplantısı sona erdi.

 

Diğer Haberler